سئو چیست؟

بدون ديدگاه

در این مقاله می خواهیم به سوالی بسیار مهم با عنوان سئو چیست؟ جواب دهیم. در ابتدا مقاله سئو چیست بهتر است بدانیم کلمه سئو از کجا آمده و به چه معنی است، این کلمه مخفف کلمه لاتینSearch Engine Optimization است و به معنی بهینه سازی برای موتور جستجوگر است. سئو مجموعه ای از کارها است که سایت شما را در جستجو به رتبه بالایی می رساند و موجب بازدید بالا و محبوبیت سایت شما درمیان کاربران می شود.

بهتر است بدانید سئو نيازمند دانش و علم می باشد و همواره باید این دانش را بروز نگاه دارید، زیرا موتور‌ جستجوگر گوگل با تغيير مداوم الگوريتم‌های خود موجب تغییر رتبه سایت شما می شود و شما تنها با بروز رسانی سایت طبق الگوریتم های جدید گوگل می توانید رتبه خود را حفظ نمایید. رتبه‌ بندی گوگل بيش از ۲۰۰ معيار دارد که یک سئوکار خوب باید از انها اطلاع داشته باشد و آنها را به بهترین شکل بر روی سایت پیاده نماید.

اوایل شروع کارسئو:
از سال ۱۹۹۰ موتورهای جستجو مثل yahoo و Infoseek شروع به فعالیت کردند. آن زمان مردم موتورهای جستجو را یک لیست فهرست شده می دیدند که بر حسب حروف الفبا انجام می شد. به روز رسانی و رشد اینترنت به طبع موجب به روز رسانی موتورهای جستجو شد و موتورهای جستجو از الگوریتم های پیچیده تری برای رتبه بندی سایت استفاده کردند. این الگوریتم ها با معیار استفاده تعداد کلمات کلیدی در کل محتوا، طوری که به فهم محتویات متن اثر نگذارد شکل گرفت، در ادامه سئو برای افزایش بازدید سایت ها وارد عمل شد. پیشرفت موتورهای جستجو، متخصصین سئو را مجبور به تفکر در مورد پیدا کردن راهی برای افزایش بازدید و رتبه بندی بالا سایت چه از طریق اخلاقی و صحیح، چه غیر اخلاقی ونادرست نمود.

دستیابی به رتبه بالا در گوگل از طریق کلمات کلیدی در گذشته بسیار راحت بود. در آن زمان با استفاده از تکنیک های غیر اصولی و غیر اخلاقی دست یابی به بالاترین رتبه ممکن و تضمین شده بود، اما امروزه با پیشرفت موتورهای جستجو دست یابی به رتبه نخست از طریق دست کاری موتورهای جستجو بسیار پیچیده و دست نیافتنی می باشد.

هدف سئو :
هدف سئو کمک به سایت شما برای بدست آوردن بالاترین جایگاه در نتايج جستجوگرها می باشد و در نتیجه بازدید کاربران از سایت شما بالا رفته و کسب و کار شما رونق خواهد گرفت. باید بدانید بسته به کلمه کلیدی رقبا، سئو سایت شما ممکن است هفته‌ها يا ماه‌ها طول بکشد و در این مدت باید بسیار صبور بوده و سئو اصولی را پیاده سازی نمایید. البته راه هایی برای سریعتر رسیدن به نتایج بالا جستجو هم وجود دارد ولی این کارها نتیجه کوتاه مدت داشته و در آینده سایت شما را دچار جریمه از طرف جستجوگرها خواهد کرد. برای مدیران سایت ها قرارگیری در رتبه های نخست جستجوی گوگل به خصوص ۳ لینک اول که ۴/۵۸ کلیک ها را در بر می گیرد بسیار مهم می باشد، در نتیجه جای سوال و تعجب نیست اگر تمام سایت ها که خدمات و کالا به فروش می رسانند در صدد دستیابی به رتبه یک گوگل باشند.

اهداف سئو :

  • بالا بردن بازدید وب سایت
  • برند سازی
  • رونق به کسب و کار شما و دیده شدن محصولات و خدمات شما
  • افزایش رتبه در جستجو گوگل
  • بهترین ابزار برای تبلیغات

 

 

امیدواریم این مقاله توانسته باشد ضمن آشنایی با سئو آموزش کوتاهی در مورد بخش های مختلف فرآیند سئو برای شما ایجاد کرده باشد. اگر توضیحات مقاله شما را متقاعد به سئو سایتتان کرده این امر را به طور جدی آغاز کنید و مطمئن باشید رقبای شما در حال برنامه ریزی برای حضور قوی در دنیای اینترنت و استفاده از بازاریابی آنلاین خدمات، کالای خود هستند.

جهت مشاوه و سفارش سئو سایت خود با ما تماس بگیرید

۰۹۳۷۴۲۲۳۶۵۵

نوشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.